Selektor stopt ermee

De laatste plaat heeft geklonken, de lichten gaan aan. Het einde van onze nacht is gekomen. Selektor stopt ermee.

In studentenkamers in Amsterdam en Nijmegen begonnen wij, Timon en Bart, ons hobbyproject. Waar is het aan? Zo moest het gaan heten. Op dat moment hadden we geen flauw benul dat het nog een succesje zou worden ook. Een party-agenda, dat was de basis. Het werd een volwaardig online magazine dat een klein naampje maakte in de scene waar wij zo van hielden. Passie stond dan ook altijd voorop. Voor liefhebbers, door liefhebbers. De kracht van al onze vrijwilligers kan dan ook niet sterk genoeg benadrukt worden. Mensen met een hart voor onze muziekwereld.

In ruim vijf jaar groeiden we uit tot een bescheiden platform voor de liefhebber van elektronische muziek. Duizenden mensen lazen onze verslagen van festivals, club nights en andere feesten. We interviewden artiesten als De Sluwe Vos, Luuk van Dijk, Michel de Hey, Animistic Beliefs, Juan Sanchez en Abstract Division. Maar ook local legends DJ Pure en Roy el Kei en andere bijzondere mensen uit onze wereld, van documentairemaker Anna Bogomolova tot de enthousiaste mannen van The Crave of Radion. We begonnen een podcast en hadden opnames van onder anderen Manu le Malin, The Empire Line en N’to.

We begonnen Kaamos als co-organisator en mochten SNTS, Ansome, Deniro, JP Enfant, Raär, Konduku, Answer Code Request, Lennart Wiehe, Jasper Wolff, Maarten Mittendorff en Tijana T verwelkomen in Groningen. We vermoeiden onszelf kapot op verschillende ADE’s waar we binnen vijf dagen 30 events aantikten. We werden Selektor en zagen onszelf ontpopt zijn tot een echt merk. Het is prachtig als je hobbyproject tot zoiets mag zien uitgroeien. En dat alles nog altijd vanaf die studentenkamers. 

Met veel hart voor de scene en ontzettend veel enthousiaste vrijwilligers hebben we jarenlang iets moois neergezet. Na ons studentenbestaan begon voor ons het werkende leven en konden wij Selektor niet meer de tijd en aandacht geven die het verdient. De pandemie doofde onze activiteit nog verder naar het nulpunt, op een paar berichten en een stream.

En nu is het mooi geweest.

Bedankt!

We bedanken onze vrijwilligers, die met zo veel passie met hun teksten of foto’s onze scene tot leven brachten. We bedanken Nikola, Mark, Stan, Clemens, Vincent, Robin, Pablo, Gianluca, Sunnie, Sophie, Ruben, Etienne, Melissa, Loes, Manouk, Jacolinde, Gina, Anne, Tim, Eugene, Monique en Nick. Een drieduizenddubbele shout-out naar jullie. 

We bedanken Alessio (aka Solo Artists) voor een rebranding van niveau. We bedanken Pascal en Tjade voor onze gezamenlijke kindje Kaamos. En natuurlijk Robert (Strobert!) voor een onvergetelijk festivalpodium.

Kaamos in de Graanfabriek. © Clemens Wildschut

We bedanken ook de organisaties die ons – vroeg of laat – het vertrouwen gaven en serieus namen. Meewerkten aan onze komst, waardoor wij nog beter verslag konden doen van datgene waar onze passie lag. Hugo, Jort, Robin, Lex, Bruno, Jip, Swen, Emily, Shannon, Maurice en nog zo veel anderen die ons mochten uitnodigen namens de vele vele brengers van feest.

Amsterdam Dance Event, Amsterdam Open Air, Artaphine, Audio Obscura, Awakenings, Basis, Bauhauz, Buiten Westen, By the Creek, Cartel, DGTL, Day-On, De Melkweg, Diynamic, Doornroosje, Dour, Down the Rabbit Hole, Draaimolen, Drift, Drums, Duikboot, Elrow, Festifest, Free Your Mind, Have a Nice Day, Het Magazijn, Het Nest, Hyte, Intercell, Into the Woods, Katharsis, KopjeK, Loveland, Luxor Live, Modular, NGHTDVSN, Nachtparlement, Nomads, Noorderling, Onder de Radar, Oranjebloesem, PIP, Paradigm, Paradiso, Planet Rose, Pleinvrees, Radion, Reaktor, Rotterdam Rave, Rush Hour, Shelter, Soenda, Straf_Werk, Temp, The Crave, Thuishaven, Unpolished, VBX, Vault Sessions, Verknipt, Warehouse Elementenstraat, Whip It, Wildeburg, ZeeZout.

Het was een genoegen over jullie te schrijven. Bedankt dat we mochten komen.

Tot slot bedanken we natuurlijk jullie. Onze trouwe lezers. Je kan schrijven tot je een ons weegt, maar als niemand het leest heeft het weinig zin. Bedankt voor jullie leesuren, likes en reacties. 

Onze website blijft live. Lees gerust nog eens een verslagje terug. Wij houden het voor gezien. 

Team Selektor.